היסטוריה וגידול אספרגוס בישראל

2012-04-04 06:32:36

היסטוריה
האספרגוס מוכר כירק וכצמח מרפא מקדמת דנא. המצרים השתמשו בו כבר לפני 4,500 שנה, היוונים והרומאים מאז המאה השנייה לפנה"ס. כצמח מרפא שימש לרוב אספרגוס שגדל פרא, אשר לפי דיוסקורידס ניחן בסגולות של חומר משתן ומשלשל וכתרופה לצהבת. תכונות אלו נודעו לו עד למאה ה-19.

הרומאים הם שהפיצו את האספרגוס מצפון לאלפים, אך הוא שב ונשכח. רק במאה ה-16 הוחל שוב בגידולו - הוא נחשב אז למעדן יקר המציאות. הצרפתים נותנים לירק הרבה כבוד, וכראייה החל משנת 1875 הפך גידול האספרגוס לגידול מסודר ורק חקלאים מורשים להתעסק בגידולו.  

אגדה יהודית מדגישה את נדירותו של האספרגוס. האגדה מספרת על רב שנחשד במנהגים מוזרים. רב אחר, שנשלח להתארח ולברר האם אמת בשמועה, לא היה מסוגל לסעוד את סעודת הערב, משום שחשב כי הוגשו לו אצבעות אדם לאכילה. מאוחר יותר גילה כי המזון שהוגש לו היה אספרגוס. זרעי האספרגוס שימשו בעבר כתחליף קפה. זנים אחרים של אספרגוס מגודלים כצמחי קישוט, למשל Asparagus Horridus הקוצני וחסר העלים בספרד וביוון.

גידול האספרגוס בארץ
האספרגוס עלה לארץ בשנות ה-80 והיווה קפיצת מדרגה במטבח הישראלי החדש.
לאספרגוס דרושה קרקע רכה, חולית ולא לחה מדי, וכן חום. האספרגוס של הרמן גדל במושב עין תמר שבדרום ים המלח בקרקע מליחה ועשירה במינרלים. הקטיף של האספרגוס של הרמן מתרחש בחודשים נובמבר ועד מרץ ואילו בשאר האזורים השונים בישראל האספרגוס נקטף בין החודשים מרץ ויוני ונחשב לירק אהוד במיוחד על הסועדים.

קטיף האספרגוס נעשה באופן ידני בלבד. ואם לא די בעבודת הקטיף, יש להשקיע זמן רב גם באיגוד האספרגוס, בסידור ובאריזה. בשל האדמה העשירה במינרלים האספרגוס של הרמן עשיר במינרלים ,פריך ,  ומלא עסיסיות , הטעם הינו מיוחד לאזור הגידול.

את האספרגוס של הרמן ניתן למצוא בשווקים השונים , בשוק האיכרים בנמל תל אביב ,וברשתות השיווק השונות.